Відмінності між версіями «Еразм Ротердамський»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
'''Ера́зм Ротерда́мський''' (лат. ''Desiderius Erasmus Roterodamus''; 1466/1469 — 1536) — мислитель [[w:епоха Відродження|епохи Відродження]].
 
== Цитати ==
 
* '' Жити гідно не заборонено нікому.
* '' [[Істина]] не вміє брехати.
* '' Світ сповнений фарисеїв.
* '' Моя вітчизна там, де моя бібліотека.
* '' У людському товаристві все робиться дурнями і поміж дурнів.
* '' У темряві всі жінки однакові.
* '' [[Знання]] — у дії.
* '' Даруй світло, і пітьма зникне сама по собі.
* '' Найчастіше перемагає той, кого не сприймали всерйоз.''
* '' Не знаю, чого зможуть домогтися мій [[талант]] і мої твори, проте я наміряюсь і прагну бути корисним не лише німцям, а й французам, іспанцям, англійцям, чехам, рутенцям і, якщо тільки зумію, навіть туркам і сарацинам. '' — з листа Йонасові Йодоку від 10 травня 1521 p.
* '' Є в світі нещастя, якого слід завжди наполегливо уникати. Треба захищатись від нього всіма засобами, відганяти його від себе з усіх сил. Цим лихом є війна. Немає воістину речі згубнішої, злочиннішої, небезпечнішої за неї. Вона наносить людям найболючіші рани. Вона проймає їх найбільшою огидою, будить в них невимовну відразу. […]Війна завдає стільки горя, що жодна мова, не те що моє незграбне слово, неспроможна його висловити.'' — з «Війна мила тим, хто її не зазнав» (1515).
* '' Як можна співставляти розбій і митру? Що спільного в єпископського або пастирського посоха з мечем? Як можна вітати людей з миром і водночас ввергати їх у найжорстокіші битви, розхвалювати мир на словах, а насправді ж закликати до війни? Як можна, щоб ті ж самі вуста голосно славили миролюбного Христа і вихваляли війну?'' — зі «Скарги Миру» (1517).
5359

редагувань

Навігаційне меню