1984 (роман): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіцитат
Вилучено вміст Додано вміст
м Автоматичне додавання лінків на Вікіпедію
м Редагування користувача BaseBot (обговорення) відкинуті до версії користувача Base
Рядок 1: Рядок 1:
{{Вікіпедія}}
{{Wikipedia}}
{{Wikipedia}}



Версія за 20:34, 30 серпня 2012

Вікіпедія
Вікіпедія


«1984» (відомий також під назвою Тисяча дев'ятсот вісімдесят четвертий) — роман-антиутопія англ. письменника Джорджа Орвелла, опублікований 1949 року. Роман розповідає історію Вінстона Сміта і його деградації під впливом тоталітарної держави, в якій він живе.


Частина II, Глава IX - Глава I книги Гольдштайна

  • Міністерство Миру займається війною, Міністерство Правди - брехнею, Міністерство Любові - тортурами, а Міністерство Достатку - старвацією.

Частина I, Глава VII

  • Ідеали встановлені Партією були чимось величезним, жахливим і блискітливим — світ сталі і бетону, жахливих походів військ і страхітливої зброї — нація воїнів і фанатиків, що маршують уперед у досконалій єдності, усі думають однакові думки, носять однаковий одяг і кричать однакові гасла, безупинно працюють, боряться, святкують, піддаються гонінням — триста мільйонів людей і усі з однаковим обличчям. Дійсністю ж були гнилі й брудні міста, де недогодовувані люди перетасовувалися вперед і назад у промоклому взутті, у латаних будинках XIX сторіччя, в яких завжди смерділо капустою і поганими туалетами. Здавалося, він бачить видіння Лондона, обширного і зруйнованого, міста мільйона урн для сміття, і змішаним із ним було зображення Місіс Парсонс, жінки зі зморшкуватим обличчям і тонким волоссям, яка безпорадно поралася коло заблокованої стічної труби.

Частина III, Глава III

  • Партія прагне влади повністю задля власної користі… Ми відмінні від усіх олігархій минулого у тому, що ми знаємо, що ми робимо. Решта, навіть ті, які були схожими на нас, були боягузами і лицемірами. Німецькі нацисти і російські комуністи дійшли дуже близько до нас в їх методах, але вони ніколи не мали хоробрості, щоб визнати власні мотиви. Вони уявляли, можливо вони навіть вірили, що вони вони здобули владу проти власної волі і на обмежений час, і що якраз за рогом знаходиться рай, у якому люди були б вільними й рівними. Ми не такі. Ми знаємо, що ніхто і ніколи не захоплює владу із наміром відмовитися від неї. Влада - не засіб, влада - мета. Жоден не встановлює диктатуру для того, щоб зберегти революцію; це революцію здійснюють для того, щоб встановити диктатуру. Мета переслідування - переслідування. Мета тортур - тортури. Мета влади - влада.