Відмінності між версіями «Гімн (роман)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
1602 байти додано ,  11 років тому
нема опису редагування
* Лише нашим братам в Будинку Митців дозволено малювати, тому Інтернаціонал 4-8818 були відправлені в Дім Прибиральників Вулиць, як і ми.
* Вони відповіли: «Оскільки Рада не знає про цей льох, не може бути закону, який би дозволяв туди заходити. А все, що не дозволене законом, — заборонене.»
* Але що таке свобода? Свобода від чого? Ніщо не може забрати свободу людини, окрім інших людей. Аби бути вільною, людині потрібапотрібна свобода від своїх братів. Це і є свобода. Це, й ніщо інше.
* Спочатку, людина була закріпачена богами. Але ці пута були розбиті. Потім людина була закріпачена королями. Але ці пута були розбиті. Людина була закріпачена від народження своїм походженням, станом, расою. Але й ці пута були розбиті. Людина проголосила своїм братам, що має права, які не можуть відібрати бог, король, чи інші брати, скільки б їх не було, оскільки ці права — права людини, і не існує на Землі вищого права.
 
== Суспільство ==
* Ми намагаємось бути схожими на всіх наших братів, оскільки всі люди мають бути подібними.
* Таким чином, люди мають жити до сорока років. Досягши сорока, вони вже спрацьовані. В сорок років, їх відправляють до Будинку Непотрібних, де живуть Старі.
* «Так,» сказали Колектив 0-0009, «нам є що сказати негідникам, які порушили усі закони і вихваляються своєю мерзотністю! Як ви могли подумати, що ваш розум має більше мудрості, аніж розуми ваших братів? Якщо ради наказали вам бути прибиральником вулиць, як ви насмілюєтесь вважати, що корисніші для людей будучи не прибиральником?»
 
== Різне ==
* «Те, що не думають всі, не може бути істиною», сказали Колектив 0-0009.
* «Багато людей в Домі Дослідників мали в минулому дивні нові ідеї», сказали Солідарність 8-1164, «та коли більшість їхніх братів-Дослідників проголосували проти них, вони зреклись своїх ідей, як і личить всім.»
 
== Дивіться також ==
46

редагувань

Навігаційне меню