Перейти до вмісту

Салатенко Семен Павлович

Матеріал з Вікіцитат
Салатенко Семен Павлович
Стаття у Вікіпедії

Семе́н Па́влович Салатенко (26 березня 1983, м. Суми, Українська РСР, СРСР) — голова Сумської обласної ради (2015—2016 рр.), військовослужбовець Збройних Сил України.

Цитати

[ред.]
  •  

«Ну я ж не тримаюсь за посаду. Я ж прийшов робити щось краще людям, тому працюю, не працюю – яка різниця? Головне якусь зробити користь. За рік користь зробили. – Що тепер будете робити? – Ну є два виходи. По-перше я виступлю перед своєю фракцією, треба розібратися, чому так сталося. А по-друге... ну не знаю, мене кличуть знову на Схід. Можливо поїду знову воювати». — про свою відставку з посади очільника Сумської обласної ради Звільнили голову Сумської облради Семена Салатенка (23 грудня 2016 року)

  •  

«Так сталося, що в перерві між тим, як я був бійцем добровольчого батальйону та став військовим Збройних сил, я побув трохи чиновником. Втім це було тимчасово. Наприкінці своєї чиновницької каденції я задумувався про те, щоб піти у Збройні сили. Бо добровольчий рух майже фактично припинив своє існування, основна маса добровольців пішла служити у ЗСУ. Знаю добровольців, з якими я спілкувався, коли доєднався до 128-ї бригади, відповідно я теж вирішив приєднатися до них.

Спершу було важко. Служив солдатом, молодшим сержантом, командиром відділення, потім став командиром взводу гірсько-штурмового відділення, був молодшим лейтенантом, десь через пів року став командиром. Потім у мене закінчився контракт, був деякий час цивільним, доки оформлював документацію в інші військові частини». — про те чому прийняв рішення бути військовим, після того, як побув посадовцем у інтерв'ю "Українському радіо "Суми" "Готуйтеся до затяжної й важкої війни". Інтерв'ю із військовослужбовцем із Сумщини Семеном Салатенком (1 липня 2024 року)

  •  

«Я уже на 2020 рік знав, що буде вторгнення повномасштабне, ну і відповідно готувався до того. Влітку 2021 року мені вдалося приєднатися до 56 бригади. З літа 2021 року був ротним у них. Вийшли ми на ротацію під донецький аеропорт, там зустрів вторгнення, там закликав всіх боротися до останнього. Під час штурму був поранений. Доки лікувався, запропонували стати командиром батальйону. Став командиром одного, тепер уже командир іншого батальйону стрілецького. Зараз проходжу службу на Сумщині». — про відчуття повномасштабного російського вторгнення в Україну в інтерв'ю "Українському радіо "Суми" "Готуйтеся до затяжної й важкої війни". Інтерв'ю із військовослужбовцем із Сумщини Семеном Салатенком (1 липня 2024 року)

  •  

«Фактично війну можна поділити на три етапи. Перший етап з 2014 по 2022 рік – це на кшталт афганської війни. 2022 та середина 2023 року — це класична війна XX століття з танками, артилерією, авіацією, ракетними ударами й тому подібне. І починаючи з другої половини 2023 року – це вже війна нового типу, війна дронів. Безпілотники починають відігравати роль основних засобів ураження або засобів захисту. Це абсолютно нормально.

Якщо ми подивимося на Першу світову війну, яка починалася з тактики піхоти, гарматами, що б’ють прямим наведенням, а завершували отруйними речовинами, газом, авіацією, важкою артилерією, танками. Або Друга світова, що починалась з тих же самих танків, але з кулеметом замість гармати, а закінчувалася важкими танками, реактивними літаками, ракетами. Довготривала війна стимулює розвиток суспільства, технічний розвиток і розвиток самої себе». — про те наскільки змінилася війна з 2014 року в інтерв'ю "Українському радіо "Суми" "Готуйтеся до затяжної й важкої війни". Інтерв'ю із військовослужбовцем із Сумщини Семеном Салатенком (1 липня 2024 року)

  •  

«Це затягнеться на довго. Це треба розуміти. Війна навіть не досягла свого екватору. Треба розуміти, що всім людям чоловічої статі в Україні так чи інакше прийдеться воювати й треба до цього готуватися. Готуватися не вплав через річку Тису, а готуватися морально і психологічно. Отримувати відповідну підготовку, не ховаючись від ТЦК. В іншому випадку вони будуть мобілізовані в Збройні сили РФ вже під час окупації. І будуть направлені воювати вже в інші країни. Як приклад, на окупованій Донеччині та Луганщині забирають чоловіків і направляють у відповідні бригади "штурм V", "штурм Z".

Потрібно розуміти, що наш ворог не повторить помилок 30-х років минулого століття і вже будуть знищувати нашу націю, або якби сказали нацисти: "розв'язуватимуть українське питання остаточно". Тому у разі програшу ми зникнемо як нація. Ті, хто не будуть знищеними, будуть переселені у глиб Росії і поступово асимільовані. Тому іншого вибору, як воювати у нас немає. Будь-якої заморозки конфлікту не потрібно чекати». — про перспективи завершення війни в інтерв'ю "Українському радіо "Суми" "Готуйтеся до затяжної й важкої війни". Інтерв'ю із військовослужбовцем із Сумщини Семеном Салатенком (1 липня 2024 року)

  •  

«Хочемо ми чи не хочемо, будь-яка війна завершується переговорами. Дві сторони мають сісти за стіл переговорів і про щось домовитися. Ми можемо сісти за стіл переговорів з РФ, за умови виходу на адміністративні кордони України 1991 року, і за умови зміни політичного режиму в Російській Федерації. Все решта – це фактично відстрочка війни на два максимум п'ять, ну у кращому випадку 10 років з тяжкими наслідками для нас». — про те яким чином можна завершити війну в інтерв'ю "Українському радіо "Суми" "Готуйтеся до затяжної й важкої війни". Інтерв'ю із військовослужбовцем із Сумщини Семеном Салатенком (1 липня 2024 року)

  •  

«Українська армія достатньо гарно екіпірована для вирішення будь-яких завдань. У нас немає проблем з екіпіруванням і навіть з озброєнням. Ворог проти нас дуже потужний, хитрий, підступний, жорстокий і дуже непростий. Я думаю, що зараз воюють дві найкращі армії світу. Тим, хто сподівається на країни НАТО, не варто плекати надій, тому що фактично єдиним захистом Європейського Союзу і Європейських країн є Збройні сили України.

Чому? Це дуже легко пояснити, відкривши Вікіпедію і порахувати чисельність сухопутних військ країн Європи, зокрема сухопутніх сил Бундесверу Німеччини – 60 тисяч, Іспанії — 79 тисяч, в Італії, здається 83 тисячі чи 85 тисяч, у Франції десь 115 тисяч і у Великобританії в районі 100 тисяч. Тобто, загалом сумарно всі Збройні сили всіх країн Європи, включаючи Польщу, у сумі не дорівнюють кількості Збройних сил України.

Але у них є велика кількість озброєння високоточного, на кшталт літаків. Треба зазначити, що в збройних силах країн Європи немає жодного льотчика чи пілота з досвідом повітряних боїв проти значно сильнішого супротивника і проти щільної системи ППО. Немає жодного командира середньої або міської ланки з досвідом бойових дій такої інтенсивності, немає жодного підрозділу ударних безпілотників таких, які є в Збройних Силах України». — про те наскільки військові ЗСУ екіпіровані гарно і наскільки гарно екіпірований російський солдат в інтерв'ю "Українському радіо "Суми" "Готуйтеся до затяжної й важкої війни". Інтерв'ю із військовослужбовцем із Сумщини Семеном Салатенком (1 липня 2024 року)

  •  

«Тому треба розуміти, що якщо Україна програє цю війну, європейські країни НАТО, якщо не рахувати Сполучені Штати, свою війну програють дуже швидко. З огляду на те, що ядерну зброю має лише Франція. Треба очікувати, що у разі поразки України, будуть окуповані країни Балтії, Польща і частина Німеччини. Це абсолютно прогнозований сценарій. Росіяни перебудували власну економіку на військові рейки, вони не збираються зупинятися, грошей у них вистачає, їхній владі всередині країни нічого не загрожує. У Путіна та його оточення є єдине бажання — увійти в історію». — про подальшу стратегію у війні в інтерв'ю "Українському радіо "Суми" "Готуйтеся до затяжної й важкої війни". Інтерв'ю із військовослужбовцем із Сумщини Семеном Салатенком (1 липня 2024 року)

  •  

«...Ми не могли уникнути війни, бо росіяни почали готуватися до цієї війни фактично з приходу Путіна до влади з 2000-х, питання були лише в часу». — про те чи могли уникнути війни цієї в інтерв'ю "Українському радіо "Суми" "Готуйтеся до затяжної й важкої війни". Інтерв'ю із військовослужбовцем із Сумщини Семеном Салатенком (1 липня 2024 року)

  •  

«Марні ілюзії на те, що Китай і США домовляться про зупинення війни в Україні є неадекватним аналізом ситуації. Ні США, ні Китай не є бенефіціарами цієї війни. Вони є лише спостерігачами, тому жодного впливу не мають.

Стосовно Китаю – його роль перебільшена. Він отримав достатньо значний економічний зиск від нашої війни. Торгівельний оборот Китаю з Російською Федерацією зріст майже вдвічі, він є її фактично спонсором, але вплинути на Путіна він не може. Хоча б з огляду на те, що Китай за всю свою історію не виграв жодної війни». — про підтримку інших країн в інтерв'ю "Українському радіо "Суми" "Готуйтеся до затяжної й важкої війни". Інтерв'ю із військовослужбовцем із Сумщини Семеном Салатенком (1 липня 2024 року)

  •  

«Тим, хто переймається за долю Сум, варто долучатися до Збройних сил України. ЗСУ зможуть захистити місто Суми. Готуйтеся до затяжної й важкої війни. Тренуйтеся, приєднуйтеся до війська. Достатньо велика кількість адекватних підрозділів, адекватних командирів – треба лише обирати. Всіх, хто вагається, запрошую до свого підрозділу. Всьому, що потрібно, ми навчимо». — про думку щодо наступу на Сумщину в інтерв'ю "Українському радіо "Суми" "Готуйтеся до затяжної й важкої війни". Інтерв'ю із військовослужбовцем із Сумщини Семеном Салатенком (1 липня 2024 року)

Примітки

[ред.]