Перейти до вмісту

Овчинникова Олена Сергіївна

Матеріал з Вікіцитат
Овчинникова Олена Сергіївна
Стаття у Вікіпедії

Оле́на Сергі́ївна Овчи́нникова (22 квітня 1987, Одеса, УРСР) — українська спортсменка, професійна кікбоксерка, спеціалістка зі змішаних бойових мистецтв, 14-разова чемпіонка світу з тайського боксу.

Цитати

[ред.]
  •  

«Вже через декілька років я вперше пішла на змішані єдиноборства. Тоді мама жартувала: "Якби я знала, куди тебе занесе, то не забирала б зі спортивної гімнастики". Сестра ж завершила зі спортом, а я продовжила справу дитинства». — про те, що через великий ризик травми забрали із секції єдиноборств у інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Байдуже, що ти так само докладаєш зусиль, здобуваєш нагороди та приносиш "потом і кров'ю" визнання країні на увесь світ. Тебе менше цінують через те, що це не олімпійський вид спорту. Відверто кажучи, інколи така нерівність дещо ображає». — про те, що із розвитком жіночих єдиноборств в Україні дуже складно в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Дівчата, які прийшли у бокс із тайського боксу, яких я знаю особисто, добре понищили своє обличчя. У тайському боксі вони ще були дуже симпатичні. І це не дивлячись на те, що тут теж можна отримати у голову ліктем або коліном. Здавалось, ніби це жорсткіше, але вони ще залишались симпатичними дівчатами. А після переходу у бокс ці постійні удари у голову призводили до розсічень над бровою, під очима, сильно страждав ніс. Через деякий час я змінила свою думку про перехід у бокс. Якби зараз йшла боксувати, то не в аматорський, а професійний, але і то за умови хорошого гонорару». — про те, що між чоловічим боксом та жіночим є одна велика відмінність – стиль: чоловіки направляють удари у голову та корпус, а жінки ж націлені виключно на голову суперниці в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Гімнастика дала мені гарну розтяжку та гнучкість, яка допомагає у боях без правил. Коли потрібно викрутитись із якогось складного положення, коли тебе ламають чи душать. Ця амплітуда рухів дає своє, коли суперники дивуються, як мені так вдається. Вони не очікують, що моя рука чи нога може викрутитись набагато більше. За рахунок цього вибираюсь із різних ситуацій. Буває таке, що судді хочуть зафіксовувати дострокове завершення бою, а я ще примудряюсь вилізти із положення. І от це дійсно допомагає». — про те, що в дитинстві 1,5 роки займалась спортивною гімнастикою, яка дала багато плюсів для майбутньої спортивної кар'єри в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«На мій погляд, великий плюс спортивної гімнастики це те, що вона дає всесторонній розвиток, тобто, там розвиваються абсолютно усі м’язи. На мій погляд, не шкодячи організму. Звичайно, якщо займатись на брусах чи колоді, то можна дійсно травмуватись. Але будь-який спорт є травматичним. Навіть на розминці на вулиці можна отримати травму. Ось нещодавно на розминці травмувала коліно, коли просто робила зарядку, просто невдало кинула ногу». — про те, що будь-який вид спорту травматичний в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Після того, як вилетіло коліно і я розірвала меніск, моє коліно стало нестабільним. Час від часу воно мене турбує, бувають моменти, коли його складно розігнути. Якщо на тренування мені 3 – 4 особи його розгинали, то під час боїв, коли таке стається, потрібно було робити усе самій. Можна тільки уявити, який це був біль та емоції. Після того вирішила зробити операцію. Наразі, це вже третя операція на цій нозі. З кожним разом коліно стає ще більш чутливе. Так само можу сказати за переломи руки. Як би це було на змаганнях, то було б не так жаль, а так це часто стається на тренуваннях». — про власні спортивні травми в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Мама казала, що це знак, що потрібно завершувати. Але після цього я вже завоювала близько 12 чи 13 світових поясів. Гадаю, що це для мене був більше виклик, ніж попередження. Тоді це було для мене випробування: "Зламаюсь чи ні?. Слабка чи сильна?. Переступлю я через такі перепони або я наче "ганчірка"?". Як показує досвід великих спортсменів, якщо на їх шляху трапляються якісь перепони чи травми, то вони досягають ще більших вершин, ніж коли твоя кар’єра складається легко та без проблем». — про те, що мама мріє, щоб донька покинула бойові мистецтва, бо переживає за здоров'я в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Бувало, але не скажу, що це стосується травми коліна. Перед змаганнями ніколи не показую, що мені боляче. Для фото чи відео знімаю наколінник, адже суперниці їх побачать у соцмережах. Тому мало хто знає, що в мене взагалі травма. Але є багато таких, які колись бачили, як я травмувалась. Хоча мені це на руку. Суперниці розраховують, що я гірше тренуюсь, ніж інші. Але я ще більше готуюсь, ніж вони. Те, що я не викладаю це у соцмережі не означає, що я цього не роблю. Це свого роду така оманлива тактика. Коли суперниці списують мене, у цей момент я стаю тільки сильнішою». — про те, що під час поєдинків суперниці намагаються скористатись травматичними місцями конкурентки в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Гадаю, що зараз їх пропозиція ще актуальна, але тепер у мене вже немає того бажання. У США вподобала один із залів, у якому бачу перспективу. Якщо у Львові я сама "стукаю в усі двері", щоб мені щось трішки допомогли у розвитку чи просуванні, то там мені цього робити навіть не потрібно. Американці самі контактували зі мною. За океаном ми завжди маємо кращий попит, ніж тут. І це знову ж таки образливо за нашу країну. Тут ми не потрібні, а інші країни чекають з розпростертими руками». — про можливості тренувань за кордоном і вдома в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Сказали, що можеш у куточку стояти та бити у мішок, але про спаринги чи змагання навіть не думай. Їм це не цікаво. Коли виграла свій перший пояс мені одразу зателефонували з Дніпра зі словами: "Може давай повертайся до нас». — про те, що в рідному місті свого часу у ній не побачили перспективу в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Тепер Львів – моє місто, де я проживаю близько 13 – 14 років. Мені тут подобається. Представляла місто Лева ще до того, як переїхала сюди жити. Я ще раніше їздила виступати за львівський клуб. Такий же приклад із країнами. Коли за кордоном починаєш досягати вершин, то у рідній країні починають запитуватись: "Чому не повертаєшся сюди? Чому не хочеш розвиватись вдома?". По-перше, проводити бої в Україні – це абсолютно нікого не цікавить. М’яко кажучи, тут у 20 разів менше платять, ніж за кордоном. Чи є зміст тоді. Іноземні інвестори теж не надто зацікавлені у рекламі в нашій країні». — про те, як Львів став другим домом для спортсменки в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Останнім часом часто задумуюсь, чому б не поїхати за кордон і не виступати під прапором іншої країни. Там у мене набагато більше визнання та плюсів. Наразі я у роздумах. Ще є час поки заліковую травму, спробую далі битись у дверцята різних установ. Але, якщо нічого не вийде, я все ж таки буду покидати нашу країну». — про те, що частіше задумується над тим, щоб переїхати в іншу країну в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«До прикладу, в Україні ММА чи тайським боксом займаються хлопці та дівчата з районів, які починають свій шлях у спорті із підвалів. Вони хочуть таким способом заробляти кошти та досягати якихось вершин. Тим паче, що зараз це стало доволі популярним. Кожен думає, що він стане Конором, який заробляє мільйони. Це дуже класно, що в людей є така мотивація». — про те, що у європейців чи американців зовсім інший менталітет в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Я сама з бідної сім’ї. Мені також потрібно було вириватись з того життя, хотіла це зробити за рахунок спорту. Коли потрапила у бойові мистецтва зрозуміла, що це саме той вид спорту, де я хочу бути, який мені до душі. Коли є якісь перепони ти розумієш, що тільки ти сама мусиш для себе виборювати місце під сонцем. Особливо, якщо ти прийшов із гіршого життя, то спрацьовує інстинкт виживання. Саме такі спортсмени найчастіше за все досягають вершин. Наприклад, візьму бійців із якими разом тренуємось у залі в США. Вони починали із таких самих умов, як ми. З Конором особисто не знайома, але якщо вірити усім інтерв’ю, то у нього та сама історія». — про те чому сама почала займатися бойовими мистецтвами в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Люди, які стикаються із проблемами на тренуваннях чи змаганнях, але у яких в житті було все легко, у такі моменти найчастіше здаються. Якщо ти загартований життям, то це допоможе у спорті». — про необхідність загартування у житті в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«У мене не було грошей на перші рукавички, коли лише прийшла у бойові мистецтва. Не мала сміливості попросити у батьків гроші, який і так було небагато. Я сама обрала цей шлях, захотіла цим займатись, тому повинна була самостійно заробити кошти на перші рукавички та капу. Десь потрібно було підробляти, прибирати. Довелось, грубо кажучи, виживати. Я не старалась купувати собі класний та дорогий одяг, щоб виглядати крутіше. У мене була інша ціль». — про те в скільки обійдеться батькам, щоб віддати свою дитину у бойові мистецтва в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Ще хочеться спробувати забрати чемпіонський пояс у Bellator. Тому що це організація, у якій у мене ще немає пояса. Хочеться досягнути чогось більшого, ніж просто виграти бій. Щоб вийти на чемпіонський поєдинок потрібно здолати багато суперниць, довести усім, що ти краща за інших». — про те, що таки ще має мотивацію продовжувати кар'єру в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

  •  

«Звісно, що зараз це трішки під питанням, враховуючи мої травми. Багато років пройшло у підготовках та тренуваннях до змагань і все частіше усе було марно. Тому що ніхто не звертав увагу. Ймовірно, що десять років мені довелось лише усім доводити, хто я така, що вартую уваги. Замість того, щоб усі 10 років чогось досягати. Час йшов, а організм вже не той. Близько 5 років тому почала виходити на пік, такий, де можна непогано заробляти. Зараз мені не дуже хочеться просто взяти та усе кинути. Хоча запал уже не той. Реально розумію, що постійно боляче, тому потрібно терпіти та миритись із якимись моментами». — про власні перспективи у спорту в інтерв'ю «Спорт 24» Крізь перепони до звання чемпіонки світу: інтерв'ю з Оленою Овчинніковою (10 жовтня 2021 року)

Примітки

[ред.]