Перейти до вмісту

Мухаммад Асад

Матеріал з Вікіцитат
Мухаммад Асад
Вікіпедія
Вікіпедія

Мухаммад Аса́д (урду محمد أسد), ім'я при народженні Леопольд Вайс (івр. לאופולד וייס; 12 червня 1900, Львів — 20 лютого 1992, Міхас, Іспанія) — львів'янин, німецький журналіст, видатний ісламський письменник, представник Пакистану в ООН на поч. 1950-х рр., перекладач Корану англійською мовою, борець за права жінок. Син єврейського адвоката, після прийняття ісламу взяв ім'я Мухаммед Асад.

5 червня 2015 року у Львові відкрили Ісламський культурний центр, який назвали іменем Мухаммада Асада.

Цитати

[ред.]
  •  

...іслам схвалює кожну технічну та економічну перевагу, яка сприятиме вдосконаленню духовних якостей людини і більшому наповненню її громадського життя[1][2]. — «Коротше кажучи, він розглядає технічний прогрес тільки як засіб досягнення мети, а не як власне мету. У цьому полягає зміст гасла "іслам виступає за прогрес".» (там само)

  •  

Свідомо чи ні, надто заплутані обґрунтування, прийняті мусульманськими факіхами під час тлумачень Закону, зробили його недоступним для живої думки людей. <...> ... оскільки історична еволюція фікху й каламу зумовила відчуження Закону від суспільної свідомості, уявлення про те, що є, а що не є ісламським, розминулася з моральною звичкою у справжньому розумінні цього слова і були перетворені на суто механічну звичку[3][2].

  •  

Спогади про величне минуле є життєдайним фактором тільки тоді, коли вони викликають у нас відчуття відповідальності у зв'язку з нашими нинішніми справами, а інакше вони є безплідними для життя, подібними до співу вітру над пісками пустелі, який приходить нізвідки, прямує в нікуди та приречений на зникнення[4][2].

  •  

У цьому, до речі, полягає пояснення специфічної форми ісламської молитви, під час якої душевна зосередженість і певні рухи тіла точно узгоджуються <...> бо саме життя влаштоване таким само чином, і ми маємо наближатися до Бога завдяки сукупності всіх здатностей, що ними Він наділив нас[5].
«Уся справа полягає в тому, що люди інших релігій звикли ретельно відокремлювати «духовне» від «тілесного» («фізичного») майже так само, як молочар відокремлює вершки від молока. Деякі вороже налаштовані західні сходознавці часто обирають зовнішню обрядовість ісламської молитви як доказ свого твердження, що це «суто формалістична релігія, позбавлена справжньої духовности». Їм важко прийняти той факт, що в суцільному «молоці» Ісламу гармонійно вживаються та виявляються разом обидва інгредієнти. Інакше кажучи, ісламська молитва складається як із розумової зосереджености, так і з рухів тіла...» (там само)

  •  

Шаріат також виконує важливу психологічну функцію: він повинен виробляти у людини те, що краще всього позначається словосполученням «моральна звичка», тобто інстинктивну здатність людини вирішувати на кожному етапі життя, чи відповідає її прагнення <...> загальній моральній схемі ісламу, та інстинктивне прагнення людини дотримуватись правильних спонукань і притлумлювати неправильні[3][2].

Про Мухаммада Асада

[ред.]
  •  

Можливо, жодна інша книга, за винятком Корану, не спричинила навернення до ісламу такої величезної кількості людей[6][7]. — щодо книги «Шлях до Мекки» (1954 р.)

  — Мурад Вілфрід Хофман, німецький дипломат та громадський діяч

Примітки

[ред.]
  1. Випереджаючи свій час, 2013, с. 31
  2. а б в г Muhammad Asad, Europe's Gift to Islam, pg. 741-762
  3. а б Випереджаючи свій час, 2013, с. 41
  4. Випереджаючи свій час, 2013, с. 26
  5. Мухаммад Асад. The Spirit of Islam by Muhammad Asad, IRF — Islamic Research Foundation, India, Bombay islam.in.ua»
  6. Випереджаючи свій час, 2013, с. 13
  7. Europe's Gift to Islam, том 1-й

Див. також

[ред.]

Джерела

[ред.]