Ірина Валеріївна Купрейчик (12 червня 1971, м. Чернігів, Українська РСР, СРСР) — український політик. Народний депутат України VII скликання. Була членом партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», входила до Політради.[1]. Тимчасовий виконувач обов'язків голови Сумської обласної державної адміністрації (з 25 червня 2019 по 11 березня 2020 року.
«Щодо першої частини, то справді, Слобожанщина з дідів-прадідів славилася хліборобами. Хоч би який часовий відрізок взяли, завжди маємо приклади трудової звитяги й героїзму. Згадаймо незабутню героїню 1940—1980-х Марію Савченко (світлої пам’яті) з Лебединського району, яка в роки Другої світової війни врятувала поголів’я корів лебединської породи. Наскільки одержима працею жінка! А Герой України Павлина Шаповаленко — колишня майстриня машинного доїння корів із Сумського району, яка нині на заслуженому відпочинку! Та чи тільки вони? Маємо яскраве гроно славетних особистостей і в тваринництві, і в рільництві — тобто нинішнім трудівникам є з кого брати приклад, на кого рівнятися.
А стосовно самого запитання, то відповідь у кількох словах: основа розвитку економіки Сумщини — аграрний сектор. Цього року аграрії вже традиційно збільшили відрахування до бюджетів усіх рівнів. Якщо оперувати статистикою, то вона така: за січень — листопад сплачено загалом майже 2,2 мільярда гривень, або на 220,3 мільйона більше порівняно з відповідним торішнім періодом, зокрема до місцевих бюджетів — майже 1,2 мільярда — плюс 106,3 мільйона гривень.
Станом на 1 жовтня за рахунок залучення фінансових ресурсів аграрних формувань сільські громади додатково отримали 40 мільйонів на розвиток соціальної інфраструктури місцевих територій.
Цього вдалося досягти завдяки нарощуванню виробництва. Зокрема, за перші три квартали всі категорії господарств виробили валової сільськогосподарської продукції на 10,2 мільярда гривень у постійних цінах 2010 року, що майже на 6% більше, ніж у відповідний торішній період. За цим показником Сумщина займає шосте місце серед регіонів України.
Знакова і така цифра. За офіційною статистикою, частка сільського, лісового та рибного господарства разом із харчовою та переробною промисловістю у валовому регіональному продукті області становить 54%. Тобто аграрний сектор — основа економічного розвитку області, його локомотив». — про те, що Сумщину здавна вважають аграрним краєм в ексклюзивному інтерв’ю «Урядовому Кур'єру» Ірина КУПРЕЙЧИК: «Основа розвитку економіки Сумщини — аграрний сектор» (27 грудня 2019 року)
«Залучаючи кошти в агропромисловий сектор, осучаснюємо виробництво, втілюємо новітні технології й практики, прагнемо йти в ногу з часом. Уже нікого не здивуєш сучасною технікою із супутниковим керуванням, роботами, які доять корів, потужними елеваторами, що прийшли на зміну складам і сховищам, іншими новаціями й ноу-хау. Одне слово, хоч би про яке виробництво йшлося, скрізь відчувається подих теперішнього чи й навіть майбутнього часу. І це дуже добре, бо сільське господарство не повинно відставати чи наздоганяти.
Упродовж цьогорічних січня — листопада реалізовували 50 інвестиційних проєктів. Станом на 1 листопада залучено понад 1,6 мільярда гривень, що на рівні минулого року. Найбільше — 556,2 мільйона — спрямували у розвиток інфраструктури аграрного ринку, а більш як 970 мільйонів — на придбання техніки.
Побудовано елеватори ТОВ «Кролевецький комбікормовий завод», «Кононівський елеватор» та «Авіс Зернотрейд» Роменського району потужністю відповідно 120, 91 та 39 тисяч тонн. Це означає, що збіжжя надійно зберігатиметься, а його переробники гарантуватимуть високу якість хлібобулочних виробів, борошна і десятків найменувань іншої продукції». — про ситуаціЮ із залученням інвестицій в аграрний сектор області? в ексклюзивному інтерв’ю «Урядовому Кур'єру» Ірина КУПРЕЙЧИК: «Основа розвитку економіки Сумщини — аграрний сектор» (27 грудня 2019 року)
«Планів багато. Але в основі — реалізація Плану діяльності уряду на наступну п’ятирічку. Практичну увагу зосередимо на створенні робочих місць передовсім у сільській місцевості, де понад 129 тисяч домогосподарств, функціонують 48 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, переважно багатопрофільних. Це надзвичайно вагомий продовольчий резерв, бо саме тут виробляють понад 40% валової сільськогосподарської продукції, насамперед картоплі та овочів, м’яса, яєць, молока.
Створюватимемо сімейні фермерські господарства, бо віднедавна спрощено процедуру їх державної реєстрації, є програми державної фінансової підтримки. Спільно з органами місцевого самоврядування залучатимемо їх до загальнообласної економіки не тільки в наступному, а й подальших роках.
Тобто поле для господарської діяльності широке, перспективне і надзвичайно важливе для населення не тільки Сумщини, а й інших регіонів країни». — про те в яких сегментах і на яких напрямах зосереджено роботу розвитку аграрного сектору в ексклюзивному інтерв’ю «Урядовому Кур'єру» Ірина КУПРЕЙЧИК: «Основа розвитку економіки Сумщини — аграрний сектор» (27 грудня 2019 року)