Перейти до вмісту

Князєв Всеволод Сергійович

Матеріал з Вікіцитат
Князєв Всеволод Сергійович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Всеволод Сергійович Князєв (25 травня 1979, Миколаїв, Українська РСР, СРСР)[1] — колишній український суддя, правник, Голова Верховного Суду з 1 грудня 2021 року по 16 травня 2023 року[2].

Втратив посаду голови суду після затримання НАБУ у зв'язку з отриманням хабара у $2,7 млн. Звільнений Вищою радою правосуддя з посади судді 6 серпня 2024 року[3].

Цитати

[ред.]
  •  

«Я відразу звернувся до правоохоронних органів щодо цього ганебного інциденту. Було порушено кримінальне провадження. Не можу розкривати таємницю розслідування, але вже встановлені конкретні особи, проведені слідчі дії, і все рухається до того, що ці особи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності». — про фейк щодо наявності російського громадянства в інтерв'ю hromadske російські паспорти служителів Феміди та імітатори судової реформи в Офісі президента: інтерв'ю з головою Верховного Суду (21 лютого 2023 року)

  •  

«Була проведена перевірка щодо мене як голови ВС, яка встановила, що в мене немає російського громадянства. І друга — щодо суддів Касаційного господарського суду: у листі до Верховного Суду зазначено, що у Служби безпеки України відсутня будь-яка інформація щодо наявності в суддів КГС громадянства інших країн. Щодо інших суддів Верховного Суду перевірка триває». — про ініціативу перевірки всіх суддів Верховного Суду на наявність російського громадянства в інтерв'ю hromadske російські паспорти служителів Феміди та імітатори судової реформи в Офісі президента: інтерв'ю з головою Верховного Суду (21 лютого 2023 року)

  •  

«Я б розділив комунікацію з президентською владою на два рівні. Перший — це комунікація з президентом та керівником ОП, яка налагоджена на належному рівні. Ми маємо систематичні зустрічі з Володимиром Зеленським та Андрієм Єрмаком. Президент чує ті речі, які я йому озвучую щодо судової системи. Ми багато спілкуємося щодо ефективної реалізації тих реформ, які сьогодні поставлені перед нами в межах євроінтеграції.

Щодо комунікації з деякими іншими представниками Офісу президента, то мені здається, що існує більше імітація участі в судовій реформі та її підтримка, ніж дійсне розуміння проблем судової влади. І тим паче — конструктивні дії, які б наближали нашу євроінтеграцію». — про комунікацію з Офісом президента, зокрема з Андрієм Смирновим в інтерв'ю hromadske російські паспорти служителів Феміди та імітатори судової реформи в Офісі президента: інтерв'ю з головою Верховного Суду (21 лютого 2023 року)

  •  

«Я був вражений цією ситуацією. Мені незрозуміло, як після початку агресії рф у 2014 році можна було здійснювати поїздки до Криму без суттєвої потреби. Якщо це смерть родича — я допускаю такі дії. Якщо це робилося з метою відпочинку чи якоюсь іншою, крім тієї, яка є вимушеною, — це для мене дивно.

Факт недекларування майна в російській федерації ще більше шокує. Ці питання будуть розглядатися Вищою радою правосуддя, я в цьому впевнений. Відповідна оцінка буде дана в межах дисциплінарних процедур. Крім того, не виключаю, що діятимуть антикорупційні органи і, можливо, надалі виникатимуть і судові справи». — про позицію щодо судді Шостого апеляційного адміністративного суду Ярослава Василенка, який 25 разів їздив до Криму після окупації в інтерв'ю hromadske російські паспорти служителів Феміди та імітатори судової реформи в Офісі президента: інтерв'ю з головою Верховного Суду (21 лютого 2023 року)

  •  

«Є значні проблеми в процесі утворення цієї служби. Ті норми, які сьогодні закладені в законодавство, на мій погляд, неідеальні і підлягають коригуванню. Мене особисто непокоїть у цьому законі, що заробітна плата дисциплінарних інспекторів перебуває на рівні державного службовця категорії В. Це означає, що «на руки» людина буде отримувати 17 тисяч гривень і при цьому оцінювати дисциплінарні проступки суддів апеляційної інстанції, Верховного Суду тощо.

Вимоги до дисциплінарного інспектора дуже високі — необхідність 7-річного стажу роботи на посаді судді, прокурора або адвоката. Скажіть, чи піде професійний, грамотний адвокат працювати на 17 тисяч гривень? Чи суддя? Якщо хтось піде на ці посади, то яка буде мета цієї роботи? Чи не підуть туди люди, щоб заробляти гроші іншим чином? Я, звісно, не кажу про всіх кандидатів: упевнений, що будуть доброчесні кандидати, які прийдуть працювати заради ідеї». — про ситуацію із службою дисциплінарних інспекторів в інтерв'ю hromadske російські паспорти служителів Феміди та імітатори судової реформи в Офісі президента: інтерв'ю з головою Верховного Суду (21 лютого 2023 року)

  •  

«...не вчиняв, ніяких подарунків не отримував та й взагалі суди не мали права розглядати протокол НАЗК, адже сплили строки притягнення до відповідальності. З власницею квартири на вулиці Богомольця уклав два договори оренди. Перший договір, який власне й був вилучений НАБУ під час обшуку, передбачав сплату кожного місяця орендної плати у розмірі 1 тис. гривень, тоді як другий договір передбачав орендну плату у розмірі $1 100 на місяць. На укладенні двох договорів оренди наполягала саме власниця квартири - перший договір в реальності передбачав оплату лише за паркомісце у дворі будинку, а другий – власне оплату оренди самої квартиру...

Але це не було моєю проблемою, я в цьому питанні законів не порушував, я просто пішов власниці квартири на зустріч... За 1 тис. гривень паркомісця у дворі цього ж будинку орендували й інші судді Верховного Суду». — про звинувачення у корупції під час оренди квартири під час засідання Вищої ради правосуддя Всеволода Князєва вирішили звільнити з посади судді Верховного Суду за вчинення корупційного правопорушення (18 липня 2024 року)

  •  

«За що мене звільняти? Я за все платив, ніяких подарунків я не отримував. Невже ви вірите, що стара бабулька пустила мене жити до себе в квартиру всього за 1 тис. гривень? Я суддя Верховного Суду, до питання звільнення будь-якого судді з посади треба підходити дуже уважно...» — про оцінку ситуації із звинуваченням у корупції під час засідання Вищої ради правосуддя Всеволода Князєва вирішили звільнити з посади судді Верховного Суду за вчинення корупційного правопорушення (18 липня 2024 року)

  •  

«От із цим збоченим розумінням він доволі грамотно будував свою кар'єру. Для мене він був як взірець — молодий, перспективний, грамотний, правильно націлений. І тут така жадоба до грошей. Суми, що їх озвучило Національне антикорупційне бюро, не вкладаються в якісь розумні рамки взагалі. Питання, чи можливо стовідсотково розкрити таки риси на етапі відбору? Не впевнений». — про оцінку кар'єри В. Князєва в інтерв’ю виданню ДТ у червні 2023 року Всеволода Князєва вирішили звільнити з посади судді Верховного Суду за вчинення корупційного правопорушення (18 липня 2024 року)

  — голова Ради правосуддя Григорій Усик

Примітки

[ред.]