Перейти до вмісту

Клікбейт

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:

Клікбейт (англ. clickbait від click «клацання» + bait «наживка») — зазвичай, заголовок, який змушує користувача інтернету натиснути на нього; зневажливий термін, що описує вебконтент, метою якого є отримання доходу від онлайн-реклами, особливо на шкоду якості або точності інформації.

Цитати

[ред.]
  •  

Емоційні заголовки розраховані на швидку реакцію, щоб людина відкрила сторінку або поширила допис, не прочитавши до кінця. Я би порівняла клікбейтні заголовки з отруйними грибами. Їхня привабливість і яскравість – сигнал про можливу небезпеку[1].

  Лідія Смола
  •  

Клікбейтні заголовки стають «фастфудом» для мозку, який швидко привертає увагу, але не дає повної картини ситуації. Зростає кількість візуальної інформації, яка також може маніпулювати емоціями. Зображення, меми, інфографіка – все це може впливати на наше сприйняття світу і формувати певні упередження[1].

  — Лідія Смола
  •  

Люди пізнають світ передусім через емоції та чуттєве сприйняття, і лише потім накладають на це раціональні пояснення. Коли впадаємо в емоційну «яму», раціональне сприйняття блокується. Коли інформаційний простір насичений заголовками на зразок «Усе пропало», «Росія воюватиме ще 10 років», «Трамп сказав, що не фінансуватиме війну», то у людини формується картина, що ми вже програли. І навпаки, коли «проскакати» по заголовках російських медіа, то можна повірити, що російська армія – друга в світі, а населення – високодуховне[1].

  — Лідія Смола

Примітки

[ред.]