Перейти до вмісту

Ергард Бузек

Матеріал з Вікіцитат
Ергард Бузек
Медіафайли у Вікісховищі

Ерхард Бусек (25 березня 1941 — 13 березня 2022) — австрійський політик з Християнсько-консервативної народної партії Австрії[1], віце-канцлер Австрії у коаліції Соціал-демократичної партії Австрії з Народною партією з 1991 по 1995 рік, координатор Південно-Східної ініціативи співпраці (SECI) та голова Інституту Дунайського регіону та Центральної Європи, спеціальний координатор Пакту стабільності для Південно-Східної Європи.

Цитати

[ред.]
  •  

«Можливо, так виглядало в контексті низки інших подій та процесів – Brexit, зростання популярності партії "Альтернатива для Німеччини" тощо. На перший погляд, перемога кандидата від крайньо радикальної партії стала би ще одним свідченням руху в такому напрямку.

Але я би не перебільшував значення минулих виборів. За австрійською Конституцією повноваження президента не надто вагомі - набагато важливішим є уряд. До речі, вважаю просто жахливим висвітлення цих виборів європейськими та міжнародними медіа, що лякали світ саме наближенням катастрофи. Багато хто з них втратив інтерес відразу ж після того, як стала зрозумілою перемога Ван дер Беллена. Сенсації ж не сталося». — про те, що на президентських виборах в Австрії перемогу міг здобути кандидат від крайньо правої Партії свободи Норберта Гофера в інтерв'ю «Європейській правді» Ерхард Бузек: У певному сенсі я фанат Трампа – він може стати "пенделем" для ЄС (14 грудня 2016 року)

  •  

«Треба розуміти, що рейтинг Партії свободи нині - близько 30%. Інші голоси на виборах прийшли від протестного електорату. Це не означає, що ті люди поділяють погляди праворадикалів – їм хотілося "натерти пику" чинному уряду.

Звичайно, результат Гофера підказує іншим партіям, що вони мають бути переконливішими для виборців. Це тим більше важливо з огляду на наступні парламентські вибори. Зрозуміло, Партія свободи пройде на них до парламенту. Але так само ясно, що вона не здобуде більшості. Чи піде на коаліцію з нею хтось із чинних урядових партій? Поки що вони маневрують і не дають чіткої відповіді. Питання відкрите.

А про ставлення австрійців до Євросоюзу та його цінностей свідчать регулярні опитування. Прихильники членства в ЄС стабільно складають понад 60%. Хоча, звичайно, Євросоюз зараз багато критикують». — про те, що мало не половина австрійців проголосували за представника партії, що сповідує далекі від європейських цінностей погляди в інтерв'ю «Європейській правді» Ерхард Бузек: У певному сенсі я фанат Трампа – він може стати "пенделем" для ЄС (14 грудня 2016 року)

  •  

«Насамперед економічні. Поза сумнівом, перевагами також є все, пов’язане з Шенгенським простором. Тому я дуже критичний до поновлення прикордонних перевірок всередині його. Німеччина збирається продовжити цей контроль на кордоні з Австрією до 15 лютого 2017 року.

Це жахливо для австрійців – стояти на автобані дорогою до Мюнхена і показувати паспорти. Але це також і рішення нашого уряду: наш міністр закордонних справ дружній із баварцями, вони однаково дивляться на питання біженців. Баварці й попросили його про контроль на кордоні». — про те які головні переваги від членства в ЄС отримала Австрія в інтерв'ю «Європейській правді» Ерхард Бузек: У певному сенсі я фанат Трампа – він може стати "пенделем" для ЄС (14 грудня 2016 року)

  •  

«Більшість в ЄС чітко підтримала приєднання Хорватії 2013 року. Стосовно інших країн регіону ситуація складніша, бо бракує розуміння того, що вони собою представляють. Однак і якогось руху проти їхнього приєднання немає. Так само і дискусії в ЄС щодо ухваленого ним на початку 2000-х рішення про те, що всі країни Західних Балкан стануть згодом його членами.

Отже, якщо ті ж Сербія, Чорногорія чи Албанія послідовно рухатимуться в бiк Євросоюзу, спротиву їхньому членству не буде». — про те, що антимігрантські настрої в багатьох країнах ЄС підсилюють і настрої проти подальшого розширення Євросоюзу в інтерв'ю «Європейській правді» Ерхард Бузек: У певному сенсі я фанат Трампа – він може стати "пенделем" для ЄС (14 грудня 2016 року)

  •  

«Емоційні симпатії сербів до росіян мають довге історичне коріння, і не варто очікувати, що це зміниться. Нинішній президент Сербії також виказує до Росії симпатії, але вони не впливають на поступ країни в напрямку Європейського Союзу. Це типово балканська ситуація. Суміш поглядів та тем – і, зрештою, прагматичні рішення.

Чорногорці також симпатизують росіянам. Є навіть такий вислів, який їм приписують: "Нас і росіян 150 мільйонів!". Але водночас вони дуже завзяті у своєму шляху до ЄС. Це – Балкани». — про те, що з Сербією досить дивна ситуація: з одного боку, вона кандидат на вступ до ЄС, з іншого – виглядає проросійською, відмовляється приєднуватися до санкцій Євросоюзу проти Росії в інтерв'ю «Європейській правді» Ерхард Бузек: У певному сенсі я фанат Трампа – він може стати "пенделем" для ЄС (14 грудня 2016 року)

  •  

«Я вважаю помилкою, що Євросоюз досі чітко не заявив: Україна може стати його членом. Востаннє ця помилка проявилася тоді, коли моя співвітчизниця Беніта Ферреро-Вальднер опікувалася в ЄС питаннями сусідства.

Справжня причина такої політики зрозуміла: всі дивляться на Москву. Це дуже погано, що Росія – як от зараз Туреччина – намагається диктувати ЄС, що він має робити. З боку ж Євросоюзу нонсенсом було розраховувати на прихильність Росії через те, що він не дасть чогось Україні. Та й ці очікування не справдилися». — про те, що Україна, на відміну від Туреччини чи Західних Балкан, так і не отримала від ЄС перспектив членства в інтерв'ю «Європейській правді» Ерхард Бузек: У певному сенсі я фанат Трампа – він може стати "пенделем" для ЄС (14 грудня 2016 року)

  •  

«Процес приєднання до ЄС може тягнутися 10 чи 20 років, але надзвичайно важливо його розпочати. Перспективи членства прокладають шлях до переговорів про вступ. Під час цього процесу ви вчитеся й дізнаєтеся, що означає бути членом ЄС, проводите величезні зміни у законодавстві та управлінні. По тих самих балканських країнах дуже добре видно, як це працює. Перспектива членства підштовхує уряди рухатися в напрямку ЄС.

Щодо України, то в Євросоюзі зараз мала би бути принаймні дискусія щодо її майбутнього в ЄС». — про те чому формальний статус потенційного кандидата важливий для України в інтерв'ю «Європейській правді» Ерхард Бузек: У певному сенсі я фанат Трампа – він може стати "пенделем" для ЄС (14 грудня 2016 року)

  •  

«Над цим потрібно думати. Інакше Європа припинить існування. До речі, думаю, що дуже цікавим буде вплив Трампа на європейські справи. У певному сенсі я його фанат – поведінка Трампа може стати "пенделем" європейцям – щоб вони не озиралися на США, а вчилися діяти самі. Нас надто довго привчали до такого – та, цю роботу зроблять американці. Так більше не буде. Але Трамп жахливий, це правда». — про те, якщо не санкціями, то як можна зупинити Путіна в інтерв'ю «Європейській правді» Ерхард Бузек: У певному сенсі я фанат Трампа – він може стати "пенделем" для ЄС (14 грудня 2016 року)

Примітки

[ред.]
  1. Джеймс М. Маркхем (12 червня 1986), Вальдхайм обіцяє боротися з упередженнями The New York Times