Перейти до вмісту

Димінський Петро Петрович

Матеріал з Вікіцитат
Димінський Петро Петрович
Стаття у Вікіпедії

Петро́ Петро́вич Димі́нський (27 листопада 1954, Кривий Ріг, УРСР) — український бізнесмен і політик, один з власників паливно-промислової групи «Континіум», колишній власник інформаційного агентства «ZIK». Колишній президент ФК «Карпати» (Львів). Фігурант смертельної ДТП на Львівщині.

Раніше професійний футболіст. Закінчив юнацьку школу «Кривбасу» і у 1972—1973 рр. виступав за дубль цього клубу[1], а згодом за «Шахтар» (Червоноград)[2].

Цитати

[ред.]
  •  

«Слухайте, от якби у вас були гроші, ви б купили сьогодні футбольний клуб? В державі, де квиток коштує 1 євро? Де футболісти звикли отримувати зарплатню, як на Заході, а грати, як в Україні? В умовах, коли мінімальна зарплата в Україні складає близько 2000 гривень, про пенсії і взагалі не говоримо? І де на стадіон люди ходять ну лише на окремі матчі? От в таких умовах ви б купили б клуб?» — про можливий продаж ФК «Карпати» німецькій компанії German Pellets в інтерв'ю Главкому» Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG (18 березня 2016 року)

  •  

«...свого часу я був готовий віддати клуб за символічну гривню, але за умови, що «Карпати» набудуть колективну, акціонерну форму власності: по чверті акцій в руках інвесторів, міської та обласної влади та вболівальників. Така модель була б унікальною для України і дала б серйозний поштовх для розвитку футболу в регіоні. Однак далі задекларованих намірів з боку влади справа не пішла». — про можливість продажу Карпат в інтерв'ю Главкому» Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG (18 березня 2016 року)

  •  

«Але сьогодні не важливо, скільки ти в клуб вкладаєш. Сьогодні футболом стає займатися не просто не вигідно, а й не престижно. За 15 років «Карпати» пройшли великий шлях – від клубу, який взагалі нічого не мав, до сучасного клубу, який сьогодні в Україні може бути одним з прибуткових, а, можливо, і єдиним прибутковим. Тому що у нього мінімальний бюджет, а менеджмент навчився заробляти гроші. Але футбол не цікавий владі, бо вона сьогодні зайнята іншими питаннями – як зберегти все, що «нажите» непосильним трудом.

Я за 15 років, наприклад, жодного разу не чув від влади подяки за те, що у нас щороку навчається тисяча дітей, не кажу вже за фінансування першої команди. Завжди нав’язувалась думка, що власник поганий. Бо в державі роками створювався негатив щодо багатих людей. Політики все зумисно зробили так, щоб люди не відрізняли заможніх від «злодіїв в законі». От, уявімо, що я контрабандист, а ви міліціонер із зарплатою в 3 тисячі гривень. І мені треба, щоб ви мене супроводили два кілометри, я плачу вам за це гроші. Оці гроші, які я вам дав, впливають на державний бюджет? Ні. Але є інші гроші – гроші з державного бюджету, коли ви, я і кожний громадянин сплатили податки. І от знаходяться люди, які нахабно розкрадають гроші з бюджету, наші гроші. Оце і є «злодії в законі». Як сказав колись з трибуни покійний Іван Степанович Плющ, коли я прийшов у Верховну Раду - здається, тоді Юлія Тимошенко щось мудрувала: зараз запросити сюди правоохоронні органи, на кожного одягти кайдани, і ні в кому не помилишся. Це було у 2002 році, коли у Піскуна Тимошенко знайшла годинник за 15 тисяч доларів, на якому хотіла пропіаритися. Хоча у самої в англійських банках лежить 11 мільярдів, за інформацією у ЗМІ щодо «справи Лазаренка».

Так от – «злодії в законі» і корупція – це дві великі різниці. Але наш народ не відрізняє цього. Він вже звик, що бюджетні гроші – це гроші влади, а не народу. І в той же час спробуйте зайти до когось у хату і взяти там шматок сала – то він вам горло переріже.

Такий менталітет наших людей. А футбол, як вони, взагалі, вважають, в нинішній ситуації має бути безкоштовним. Тому і займатись футболом не престижно. Тим більше, що футбольна система сьогодні теж не уникла корупції, що не дає футбольним клубам нормально розвиватися». — про зміни статусу "Карпат" в інтерв'ю Главкому» Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG (18 березня 2016 року)

  •  

«Звісно, на «Арену Львів» на статусні єврокубкові матчі ходять більше. На «Карпати» ходили менше, бо ми виступали на стадіоні «Україна», це перше. Друге – у зв’язку з реорганізацією клубу ми переформатовували клуб, а люди насамперед люблять статусні матчі. Зараз ми змінили ситуацію, і враховуючи численні побажання вболівальників, повертаємось грати на «Арену Львів». От напередодні нашої розмови, на нашу гру з «Динамо» (11 березня, - «Главком»), я питав у менеджерів, було продано 10 чи 12 тисяч квитків». — про те що із переїздом «Шахтаря» до Львова ситуація із відвідуванням вболівальниками матчів, де грають «Карпати», змінилася в інтерв'ю Главкому» Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG (18 березня 2016 року)

  •  

«Найбільша проблема «Карпат» з перших днів – це стосунки з місцевою владою». — про співпрацю клубу з владою в інтерв'ю Главкому» Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG (18 березня 2016 року)

  •  

«За великим рахунком, у нас конфлікту як такого немає. У мене ніколи не було до нього ніяких питань. Це все тільки розмови, які розповсюджували його медіа, що Димінський з «Карпатами» хоче все місто забрати. Абсурд. Мова йшла про єдиний об’єкт – стадіон «Україна» і прилеглу територію у 17 гектарів землі.

Між нами була досягнута домовленість, що якщо футбольний клуб «Карпати» упродовж року за рахунок своїх інвестицій приведе стадіон «Україна» до вимог Федерації футболу, то міська рада автоматично віддає нам стадіон «Україна» і 17 гектарів землі за 1 гривню на 10 років. Навіщо нам та земля? Там побудовані тепер футбольні поля для дітей. Ми не збиралися там нічого будувати, окрім спортивної інфраструктури для наших дітей. При підписанні того договору були присутні, окрім Садового, вже покійний губернатор Львівщини Петро Олійник, Микола Томенко, який тоді був віце-спікером парламенту, Юрій Павленко, який був міністром молоді і спорту. Але оці 17 гектарів землі по сьогодні нам так і не віддали». — про стосунки із мером Львова Андрієм Садовим в інтерв'ю Главкому» Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG (18 березня 2016 року)

  •  

«Я можу казати одне: дійсно, у «Карпат» сьогодні два власника – дві юридичні особи, не фізичні, це дві іноземні компанії. Але, якщо ви поставили так питання, також скажу, що з Коломойським суперниками ми не були ніколи. У нас ніколи не було спільного бізнесу… Хоча, вибачаюсь, був спільний бізнес на Дрогобицькому НПЗ, і конфліктів між нами, акціонерами, на цьому підприємстві не було». — про те що 50% акцій належить олігарху Ігорю Коломойському, з яким група компаній «Континіум» на іншому полі має конфлікт в інтерв'ю Главкому» Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG (18 березня 2016 року)

  •  

«По технічній нафті вже було багато написано, цим питанням опікувався покійний Ігор Єремеєв. Я можу сказати тільки те, що він говорив і в Верховній Раді, публічно: технічну нафту використали не за призначенням. Детальніше сказати не можу, адже особисто не займався цим питанням». — про конфлікт інтересів «Континіума» з групою «Приват» в інтерв'ю Главкому» Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG (18 березня 2016 року)

  •  

«Хочете запитати мене, чи задоволений я оцінкою Forbes? Мене немає у списку найбагатших, та це мене, відверто кажучи, не ображає. Для мене головне, щоб я не був у списку найбідніших». — про те, що Forbes у 2015 році оцінював статки у 58 мільйонів доларів у інтерв'ю Главкому» Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG (18 березня 2016 року)

  •  

«Час покаже. На даний момент вона мені не потрібна. Той статус, який у мене є, цілком мене задовольняє. Я пенсіонер з правом бути самостійним. Я все життя прагнув жити спокійно, у гармонії з природою, що я зараз і маю. Ще коли я працював директором шахти, у мене була мрія: лягати спати, коли хочу, і просинатися, коли можу.

Можу сказати одне. З моєї точки зору, врятувати державу може тільки диктатура закону. От Янукович був диктатором своєї кишені, і більше нічого. По великому рахунку чим Партія регіонів відрізняється від тих, хто сьогодні при владі? Єдине: якщо при Януковичу хоча б боялися говорити, що він злодій, то сьогодні про всю владу ніхто нічого говорити не боїться. У нас боротьбою з корупцією займається більше людей, ніж є корупціонерів. Найцікавіше, що боротьбою з корупцією займаються саме корупціонери. Говорячи про диктатора, я маю на увазі, що в такій ситуації, в якій опинилася держава, дійсно, нас може врятувати тільки диктатура. Але не диктатура пролетаріату, а диктатура закону. А для того, щоб диктатуру закону встановити, треба, щоб була людина, яка захоче це зробити, і мала моральне право це робити. Це людина-лідер, яка повинна мати право на правду. Таких людей складно найти, але вони є.

Мене сьогодні турбує інше. Таке враження, що наша держава на автопілоті. І наші люди не навчилися за стільки років оцінювати інших людей». — про варіант свого повернення в політику в інтерв'ю Главкому» Петро Димінський: Думаю, Фірташ міг би стати акціонером WOG (18 березня 2016 року)

Примітки

[ред.]