Перейти до вмісту

Давид Бакрадзе

Матеріал з Вікіцитат
Давид Бакрадзе
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Дави́д Шукрійович Бакра́дзе (груз. დავით ბაქრაძე; 1 липня 1972, Тбілісі, Грузинська РСР, СРСР) — спікер парламенту Грузії із 7 червня 2008 до 21 жовтня 2012 року. Двічі обирався депутатом парламенту: у 2004 і 2008 роках. У січні–травні 2008 року обіймав пост міністра закордонних справ Грузії, до цього з липня 2007 року був державним міністром з питань врегулювання конфліктів. У 2004—2007 роках очолював парламентський комітет з питань інтеграції з Європою. До цього працював у міністерстві закордонних справ і апараті Ради національної безпеки Грузії. Кандидат фізико-математичних наук.

Цитати

[ред.]
  •  

«Тож майбутні чотири роки дають шанс показати нові висоти інтеграції в ЄС і НАТО. Необхідно підкреслити, що інтеграція в ці структури є пріоритетом зовнішньої політики Грузії, яку підтримує більшість населення країни.

...Є успіх і у візовій лібералізації, і в вільній торгівлі. За оцінками наших європейських партнерів, Грузія є лідером Східного партнерства, вона виконує всі домашні завдання. Про яке сповільнення можна говорити?» — про процеси євроінтеграції в Грузії в 2012-2016 роках в інтерв'ю «Європейській правді» "За 5-7 років Грузія досягне рівня, що дозволить говорити про членство в ЄС" (21 жовтня 2016 року)

  •  

«Торік у нас було зростання експорту в ЄС на 15%. Ми сподіваємося, що ця тенденція збережеться. Крім самого зростання експорту, для нас украй важливі і нові стандарти виробництва». — про т, що режим вільної торгівлі Грузії з Євросоюзом почав діяти раніше, ніж для України в інтерв'ю «Європейській правді» "За 5-7 років Грузія досягне рівня, що дозволить говорити про членство в ЄС" (21 жовтня 2016 року)

  •  

«Я не погоджуюся з такою оцінкою. І до нинішніх виборів в Грузії були євроскептики, але вони не впливали на політику країни. Інша річ, що наявність демократії та вільного вибору призвела до того, що ці сили тепер представлені в парламенті.

У нас є свобода ЗМІ та політичної активності. Завдяки цьому, при наявності дуже значної антизахідної пропаганди як в Грузії, так і в інших країнах Східного партнерства, ми змогли зберегти високу підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції країни, яка зараз складає, за різними оцінками, 68-75%. Інтеграція в ЄС і НАТО має у нас приблизно однаковий рівень підтримки.

Це приблизно відповідає тому рівню, який був 10 років тому. Але ми збільшуємо якість цієї підтримки, ми робимо її змістовнішою. Важливо, щоб народ знав, що і чому він підтримує, щоб завтра або післязавтра пропаганда не поставила під сумнів європейський вибір країни. Певний відсоток євроскептиків, звісно, є. У людей є ностальгія за СРСР... Але цей відсоток не ставить під сумнів курс Грузії». — про те, що в Грузії зростає кількість євроскептиків у інтерв'ю «Європейській правді» "За 5-7 років Грузія досягне рівня, що дозволить говорити про членство в ЄС" (21 жовтня 2016 року)

  •  

«Здається, вона є скрізь, по всій Європі. Вона проявляється в різних формах, починаючи з неурядових організацій. Є й політичні сили, як партія Бурджанадзе, яка прямо підтримує позаблоковий статус країни.

Зі свого боку, ми співпрацюємо з центром стратегічної комунікації НАТО в Ризі і зі страткомом Євросоюзу в Брюсселі. Їхні рекомендації однозначні – відповіддю на пропаганду мають бути не протилежні міфи, а лише достовірна інформація. Це робити нелегко. Якщо взяти минулий рік, то у нас було більше 750 зустрічей (присвячених тематиці курсу країни. – ЄП), телевізійні програми майже на всіх каналах, проводилася координація роботи з неурядовими організаціями.

У нас є план, і ми дуже задоволені, що ця робота дозволяє зберегти високий рівень підтримки європейського курсу країни». — про російську пропаганду в Грузії в інтерв'ю «Європейській правді» "За 5-7 років Грузія досягне рівня, що дозволить говорити про членство в ЄС" (21 жовтня 2016 року)

  •  

«У 2008 році в НАТО вирішили, що Грузія обов'язково стане членом Альянсу. На жаль, ми сподівалися на більше – на отримання ПДЧ – плану дій щодо членства. Тому тоді народ був розчарований. Зараз ми намагаємося, щоб очікування збігалися з реальними можливостями. Наприклад, на останньому саміті була прийнята декларація, де підкреслювалося, що Грузія вже має всі практичні інструменти для підготовки до членства.

Поясню – для інших країн ПДЧ був таким практичним інструментом. Зараз в НАТО сказали, що Грузія без ПДЧ має всі практичні інструменти для підготовки до членства. А ще ми пам'ятаємо про практику Балтійських країн, яким в 1990-2000 роках говорили, що вони взагалі не стануть членами НАТО. Але політична ситуація так змінилася, що в 2004 році вони вступили в Альянс». — про найближчі перспективи співробітництва Грузії з Альянсом в інтерв'ю «Європейській правді» "За 5-7 років Грузія досягне рівня, що дозволить говорити про членство в ЄС" (21 жовтня 2016 року)

  •  

«Можливості для зростання завжди є. Але Грузія вже понад 15 років працює в цьому напрямі, бере участь в операціях НАТО. Ми є частиною групи зі збільшених можливостей співпраці з НАТО. Поряд з цим, більше 14 тисяч грузинських військових в різний час брали участь в операціях НАТО пліч-о-пліч з членами Альянсу і партнерами». — про те наскільки грузинська армія відповідає стандартам НАТО в інтерв'ю «Європейській правді» "За 5-7 років Грузія досягне рівня, що дозволить говорити про членство в ЄС" (21 жовтня 2016 року)

  •  

«Я б не сказав, що це конфлікт. У будь-якому випадку, Грузія – це європейська країна, вона була й залишається європейською по суті, за своїми цінностями. Тому ми віримо в європейський інтеграційний проект, ми віримо у його розвиток, євроінтеграцію Грузії, яка приносить нам демократію, невід'ємною частиною якої є права людини та верховенство закону». — про те, як конфлікт Туреччини з ЄС впливає на майбутнє Грузії в інтерв'ю «Європейській правді» "За 5-7 років Грузія досягне рівня, що дозволить говорити про членство в ЄС" (21 жовтня 2016 року)

Примітки

[ред.]