Гордана Чомич (серб.Гордана Чомић; 16 червня 1958, Новий Сад) — сербський фізик, політик, міністр з прав людини та меншин і соціального діалогу в уряді Сербії, колишній віце-президент Народної асамблеї Республіки Сербія[1], а також колишній високопосадовець Демократичної партії.
«Не так вже й важливо, хто розпочинає ці конфлікти. Важливіше – їх розв’язання. Якщо говорити про всі згадані вами конфлікти, то найголовніше, що всі вони були досить швидко розв’язані.
Інша справа – чи буде Сербія настільки потужною, щоб і надалі витримати подібні конфлікти. Чи й надалі у нас буде достатньо сил, щоб вирішувати їх? Я впевнена, що так». — про те, що на Балканах почастішали скандали, пов’язані із Сербією: скандальний "потяг дружби" до Косова, і референдум у Республіці Сербській, і заколот у Чорногорії, в організації якого звинувачують сербських громадян в інтерв'ю «Європейській правді» Віце-спікер парламенту Сербії: Ми б не наклали санкції на Росію, навіть увійшовши до ЄС (2 лютого 2017 року)
«Дуже показовий приклад – Косово. Останній конфлікт – це лише віддзеркалення людських відносин двох політиків (президентів Сербії та Косова). Це аж ніяк не конфлікт між населенням Сербії та Косова.
Більше того, ще шість років тому ніхто навіть подумати не міг, що відносини Белграда та Приштини зможуть стабілізуватися. Навіть до такого рівня, який ми маємо зараз. Це вважалося просто неможливим. Але ми змогли цього досягти». — про те, як демократичні інституції в Сербії вирішують проблеми сепаратизму в Республіці Сербській в інтерв'ю «Європейській правді» Віце-спікер парламенту Сербії: Ми б не наклали санкції на Росію, навіть увійшовши до ЄС (2 лютого 2017 року)
«Наразі люди в Сербії більш зайняті боротьбою з поганим життям. Вони пройшли через численні проблеми та складнощі. На нас поширювалися санкції, рівень життя суттєво впав. Також не варто забувати, що ми чули про себе лише погане.
Тепер серби більш зацікавлені в розвитку, у популяризації своєї країни у світі. Люди взагалі не хочуть нових конфліктів, надаючи перевагу забезпеченню гідного життя для себе та своїх дітей. А це те, що абсолютно протилежне ідеям про нову війну». — про те, чи змінюється громадська думка в Сербії щодо Косова та інших територій, де є сербське населення в інтерв'ю «Європейській правді» Віце-спікер парламенту Сербії: Ми б не наклали санкції на Росію, навіть увійшовши до ЄС (2 лютого 2017 року)
«Ніхто не сподівається, що після бомбардувань НАТО наші громадяни прагнутимуть членства в цій організації. Зрештою, все залежить від людей, і якщо колись серби захочуть членства в Альянсі – вони його отримають. Але поки що – ні. А ще – ми дивимося на світ дуже прагматично. Що може отримати Сербія від членства у НАТО? Ми ні з ким не збираємося ворогувати.
«Це аж ніяк не спрямовано проти когось. Крім того, ми не є членом НАТО, а тому ми абсолютно легально можемо проводити такі тренування, якщо вважаємо, що це відповідає нашим національним інтересам.
Ми маємо угоду з НАТО, але також маємо угоду з РФ. І при цьому ми не беремо жодних зобов’язань перед Росією. Це також дуже важливо». — про те, що Сербія бере учать у російських військових навчаннях, закуповує російську військову техніку в інтерв'ю «Європейській правді» Віце-спікер парламенту Сербії: Ми б не наклали санкції на Росію, навіть увійшовши до ЄС (2 лютого 2017 року)
«Ми не зобов’язані слідувати рішенням ЄС, адже не є членом Європейського Союзу….
...Ми не стали би вводити санкції проти РФ, навіть якби отримали членство в ЄС. Це наш свідомий вибір. Адже Сербія сама пережила шість років дії санкцій. І ми добре знаємо, що це таке.
Що таке санкції – я можу розповісти на прикладі своєї родини. Протягом шести років я мала виховувати дітей без світла, без газу, без продуктів, без нормальної медицини. Без нічого! Ми пережили це, і тому не бажаємо нікому повторення цього шляху.
...я певна – це аж ніяк не впливає на агресора. Ми маєте розуміти, що санкції не досягають заявленої мети, лише завдають шкоди простим людям. За минулі десять років я була ув’язнена за участь в антиурядових протестах, мене били. Але при цьому моя родина ще й страждала від дії санкцій. І чим це допомогло боротися із режимом? Нічим!
Саме тому я з власного досвіду можу стверджувати, що санкції не досягають заявленої мети. Це гра між деякими особами, в якій страждають прості люди. Якщо поглянути на ситуацію в Росії... Багато російських політиків пояснюють дією російських санкцій всі проблеми всередині країни. Це спрощує порушення прав людини в РФ! Хіба такого результату від санкцій ви очікуєте?» — про те, що Сербія – єдина країна Європи, яка не ввела санкцій проти РФ в інтерв'ю «Європейській правді» Віце-спікер парламенту Сербії: Ми б не наклали санкції на Росію, навіть увійшовши до ЄС (2 лютого 2017 року)
«Лише діалог. ЄС має зробити все можливе, щоб зберегти діалог між Україною та Росією. Це єдиний правильний вихід. Ви маєте розуміти, що за цим діалогом стоять людські життя, зруйновані будинки. Зрештою, діалог прийде. Ми вже згадували наш досвід спілкування із Косово.
Це важливий урок для України, ви зараз теж не можете уявити відносин із Москвою. Але хто знає, що буде за декілька років. Уявімо мою країну в 1990-х. Якби тоді ми вибрали діалог, то не мали б 3 тисяч загиблих та ще 10 тисяч зниклих безвісти. Ми мали би гарну економіку, розвинену інфраструктуру… Але тоді ми обрали не діалог, а війну». — про те якою має бути реакція Європи на дії РФ в інтерв'ю «Європейській правді» Віце-спікер парламенту Сербії: Ми б не наклали санкції на Росію, навіть увійшовши до ЄС (2 лютого 2017 року)