Горан Гавранчич
| Горан Гавранчич | |
Горан Гавранчич (серб. Горан Гавранчић/Goran Gavrančić; 2 серпня 1978, Белград, Югославія) — колишній сербський футболіст, гравець збірної Сербії і Чорногорії. Відомий передусім за виступами у київському «Динамо».
Цитати
[ред.]«Архітектура була на першому місці. Колись на футбол дивилися по-іншому. Але я ніколи не любив цих порівнянь і висловлювань, що раніше футбол був кращим. Завжди намагався утримуватися від цього. Просто був інший час. Батьки переконували мене – спочатку треба закінчити школу. А потім обереш, чим займатимешся». — про те, що в дитинстві був непростий вибір: футбол чи архітектура в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Коли я прийшов у Динамо, то проходив тести під керівництвом Валерія Лобановського. За підсумками одного з них було добре помітно, що я чудово бачу поле. Так і сьогодні мої постійні клієнти знають – просто треба дати мені нагоду виконати умовний малюнок у своїй голові. Кубик складається і я починаю малювати. Зараз це все можна зробити оперативно завдяки комп’ютеру. Це раніше все на паперах малювали». — про здатність бачити поле в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Не те, щоб ритуал. Просто звикли спілкуватися і розповідати про свої справи. Тепер я можу про це сказати. Нам в Динамо забороняли користуватися мобільними телефонами перед виїздом на гру. Можливо, для теперішньої молоді це звучатиме дивно. А в нас це було таке собі налаштування. Як на мене, це не погано – ти концентруєшся виключно на матчі». — про своєрідний ритуал - перед грою повинні поговорити з дружиною в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«У нього хороші перспективи. Як і мої батьки, я хочу, щоб він закінчив школу. Хочу, щоб Георгій був чесною людиною. Хочу пишатися ним. Не хочу, щоб він когось обманював. Моя мрія – це здоров’я моїх дітей. Якщо Георгій обере футбол, то це буде виключно його вибір. Я трохи відрізняюся від своїх знайомих екс-футболістів, які сьогодні бігають по тренуваннях своїх дітей. Вони роблять все, щоб діти стали футболістами. Я не такий. Може, Георгій стане футболістом, але для мене це не пріоритет. Умовно, всього лиш четверте чи п’яте значення». — про свого сина Георгія в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Ох, чесно, я сумую за Києвом. У мене там залишилися знайомі. Їх не так багато, адже за ті десять років, які минули з часу мого від’їзду, багато речей змінилося. Якщо друзів мало, значить це добре. У футболі було багато знайомих, та час відсіює і залишаються лише справжні товариші. Не можу не згадати свого найкращого друга Андрія Гусіна. Я сильно переживав через його загибель. Завжди пам’ятаю Андрія, як і мого капітана, Валентина Белькевича». — про ставлення до Києва в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Лише Бог знає все про кожну людину і її релігійність. Тільки йому вирішувати. Я ніколи цього не приховував – церква для мене близька. Кожен обирає свою дорогу. Мені пощастило, я – православний чоловік, приїхав у православну Україну. Київ має більше православних святинь, ніж Белград. |
«Я дивився на всіх, як на зірок – всі гравці того Динамо грали у Лізі чемпіонів. Мені приємно, що мене помітив у Чукарічках такий тренер, як Лобановський. Я мав мотивацію, ціль. Хотів показати, що можу стати гравцем Динамо, виступати у Лізі чемпіонів, а потім і у збірній Сербії. І все це вдалося. Це не було страшно. Три роки тому я взявся за серйозний проект, у який вклали великі гроші. Я також не боявся цього виклику і впорався. Таким я був завжди – люблю випробування. Мені дали шанс і я показав, що вартую цього». — про те, як до Києва на оглядини приїхав у січні 2001-го року в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Сьогодні він ще більше для мене "номер один". Я його зараз ще краще розумію. Після його смерті я відчув, як мені не вистачає його. При ньому я сильно розвивався, а потім відчув, що такого розвитку вже немає. Кращі мої роки – це заслуга Валерія Васильовича. Ти не знаєш, ніхто не знає, як часто я розмовляв з тренером. Мабуть, лише президент про це пам’ятає. Ніколи не забуду, як Лобановський допомагав мені! Розумієш, робота з ним для мене, як вишенька на торті». — про те, що Валерій Лобановський – номер один в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Перші півроку було дуже важко. Я вже навіть у Сербію хотів повернутися. Ці всы тренування, втома, судоми, спазми… |
«Такі часи були, зараз все по-іншому. Раніше гравці так легко не їхали в Європу. Повторюся, не хочу скаржитися на час і "от колись було". Зараз я чудово розумію президента. Фіорентина зверталася до нас, але Суркіс бачив мене у Мілані та Челсі. Він цінував мене. Тоді не вийшло, я травмувався, переніс операцію на коліні, не міг відновитися. Якби я поїхав тоді в Італію, можливо, ми б зараз не розмовляли. Ніхто не знає, як життя склалося б. Жодних образ – я вдячний всім: Суркісам, Чубарову, Кашпуру і всім тим людям, які нами опікувалися». — про те, що в Києві перетримали, коли непогані гроші давала Фіорентина, але Суркіса пропозиція не влаштувала в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Знаю про цю історію. Чутки були різні, але мені розповідали, що тренер сказав до Чубарова: "Ти бачив, який об’єм роботи Горан виконав?" Наговорювали, що я жахливо зіграв і йому погано від моєї гри стало. Не хочу згадувати… Навіщо з такими словами гратися? Лобановський завжди буде легендою київського Динамо. Він заслужив на цей постамент, який спорудили для нього брати Суркіси». — про те, що багаторічний адміністратор Динамо Олександр Чубаров у інтерв’ю розповів інтимну річ – коли тоді у Запоріжжі Валерія Васильовича забрала карета швидкої допомоги, то у дорозі він згадував в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Свого часу я змінив Црвену Звезду на Партизан. Тоді за Спартак грав Неманья Відіч, мій партнер по центру оборони збірної Сербії. Вони просто хотіли створити таку пару у Спартаку. Я не пристав на цю пропозицію, розмовляв з Ігорем Суркісом. Він запропонував мені новий контракт, який виявився меншим, ніж спартаківський. Ніколи не розповідав, але зараз можна про це сказати. Я обрав київське Динамо і своїми іграми показував, що люблю цю команду. |
«Я вже забув про цей момент, але це правда. В дитинстві мене цьому навчив тренер. Переважно гравець підходить до м’яча і вже помітно, як він проб’є. Той тренер навчив мене змінювати удар, незалежно від розміщення тіла. Я просто правильно вивертав стопу». — про особливу методику – м’яч ставив так, щоб він "дивився" на воротаря тією частиною, куди вставляють голку в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Добре було з Олексієм Михайличенком. Він продовжував роботу Валерія Васильовича, рівень тримав. Дем’яненко? Капітан збірної і Динамо, велика легенда, я не достойний його оцінювати. Загалом було багато поганих речей – хтось хотів це виносити у пресу і постійно щось вигадував. |
«Лише спортсмени знають, який це стрес. Мені треба було двічі прокрутити гру в голові, спати не міг. Зате наступного ранку вставав, ніби з чистого листа. Мене ще колись вчили так – зробив висновки і готуєшся до нового матчу». — про те, що після поразок ви довго не міг заснути в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Ми знайшли спільну мову. Зрозуміли одне одного. Коли я підписав контракт з Динамо, то Андрій був травмований. Пригадую той день, коли він і Каха Каладзе просто підійшли до мене, новачка, і запитали: "Як ти себе почуваєш?" Мене це розчулило. Я приїхав з іншої країни, не знаю мови, співвітчизник Зоран Куліч не затримався в Києві, я залишився сам. Мені ще допомагав Берислав Станоєвіч, який працює у клубі, але з іншими футболістами спочатку комунікації не було. Потім наше спілкування з Андрієм переросло в дружбу. Гусін часто запрошував мене додому, ми готували шашлики». — про дружбу з Андрієм Гусіним в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
«Навіть не можу згадати негатив, пов’язаний з Україною. Погане може ставатися кожного дня, але не варто про це пам’ятати. Якщо акцентуєш увагу на негативі, сам стаєш таким. Моя молодість минула у Києві. Зараз мені вже 40. Я можу здатися гордим, але я задоволений своїми результатами завдяки київському Динамо. Мене любили вболівальники, любили тренери, які довіряли місце у складі. Я не виграв Лігу чемпіонів? Всі мої футбольні мрії збулися. Зараз я борюся за свою іншу мрію – архітектуру. І я щасливий». — про приємні спогади про Україну в інтерв'ю сайту football.ua Горан Гавранчіч: У Спартаку пропонували більше. Але як я міг не поважати фанатів Динамо? (11 вересня 2018 року) |
Примітки
[ред.]
- Персоналії
- Народились 1978
- Автори-Г
- Сербські футболісти
- Гравці збірної Сербії та Чорногорії з футболу
- Гравці чемпіонату світу з футболу 2006
- Футболісти «Чукаричок»
- Футболісти «Динамо» (Київ)
- Футболісти ПАОКа
- Футболісти «Партизана»
- Футболісти «Хенань Суншань Лунмень»
- Сербські футбольні легіонери
- Футбольні легіонери в Україні
- Футбольні легіонери в Греції
- Футбольні легіонери в Китаї
