Перейти до вмісту

Вопке Гукстра

Матеріал з Вікіцитат
Вопке Гукстра
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Вопке Бастіан Гукстра (нід. Wopke Bastiaan Hoekstra; нар. 30 вересня 1975, Беннеком, Нідерланди) — нідерландський політик, член Християнсько-демократичного заклику(CDA). Заступник прем'єр-міністра Нідерландів та міністр закордонних справ із 10 січня 2022 до 1 вересня 2023 року в четвертому уряді Марка Рютте[1]. Міністр фінансів у третьому кабінеті Рютте з 26 жовтня 2017 до 10 січня 2022 року. Раніше був членом Сенату (2011—2017)[2] та заступником голови фракції CDA.

Цитати

[ред.]
  •  

Безкарність – не варіант. Ось чому ми підтримуємо розслідування Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо воєнних злочинів, координуємо ініціативи щодо притягнення до відповідальності та направляємо місії судово-медичних експертів для збору доказів. Ми організуємо в Гаазі Міжнародний центр з розслідування злочину агресії, а також ми готові забезпечити функціонування у себе реєстру збитків[3].

  •  

Звичайно, що я хочу – і я вірю, що більшість людей зі мною, – щоб ця війна негайно закінчилася і російські солдати повернулися додому. Щодня триває жорстока загарбницька війна росії, це занадто. І кожен безневинний цивільний, який загинув внаслідок цього, – занадто. Я не можу передбачити майбутнє, але можу сказати, що Нідерланди підтримають Україну. Стільки, скільки це буде потрібно, залежно від того, яким чином ми можемо зробити свій внесок[3].

  •  

Зрештою лідерам, відповідальним за цю російську агресію, доведеться відповісти за свої злочини в суді. Я знаю, що цього важко досягти і це займе багато часу, але ми повинні прагнути цього досягти. Ми в боргу перед усіма безневинними жертвами цієї жахливої війни. Спеціальний трибунал для судового переслідування злочину агресії заповнив би існуючу правову прогалину. Нідерланди підтримують цю ідею та готові організувати такий орган в Гаазі. Разом з Україною та групою країн ми обговорюємо варіанти та шукаємо шляхи на майбутнє. Історичне завдання, що потребує часу та ретельної підготовки[3].

  •  

На момент нашого з прем’єром Рютте візиту до Білого дому США та Нідерланди вже обговорювали запит України про надання системи ППО. Оскільки ми знали, що Україна гостро потребує засоби для протиповітряного захисту країни від постійних обстрілів, ми оголосили, що Нідерланди приєднаються до США та Німеччини у наданні систем протиракетної оборони Patriot[3].

  •  

Нідерланди більше не залежать від імпорту російського трубопровідного газу. На жаль, саме війна змусила нас по-справжньому усвідомити небажання залежності від росії щодо газу та невідкладність подолання цієї залежності. Тому ми вжили різні заходи, спрямовані на диверсифікацію наших джерел імпорту. Я радий, що можу сказати, що нам це вдалося[3].

  •  

Підтримка України в Нідерландах залишається високою. І наш уряд говорить про це дуже чітко, що немає альтернативи перемозі України на полі бою, перемозі України у цій війні. Ось чому ми так рішуче підтримуємо Україну. Ми будемо продовжувати стояти з вами, підтримувати вас стільки, скільки це буде потрібно, чого б це не коштувало[3].

  •  

У Нідерландах більшість людей ніколи не переживали війну і не можуть собі уявити, як це, коли буденність, як-от робота, школа чи супермаркет, або спати вночі, переривається сиренами та можливістю бути ураженим ракетою. Того ж вечора я зміг повернутися додому і продовжити життя у безпеці, залишивши позаду країну, в якій це більше не гарантовано. Це дійсно змушує вас ще раз усвідомити, що мир — це те, що ми ніколи не повинні сприймати як належне[3].

  •  

Я був в Україні один раз до початку війни та ще двічі після. Щоразу мене вражала стійкість, хоробрість та войовничість українського народу. Їхня сила та рішучість вищі за всяку похвалу. Я побачив на власні очі Ірпінь, як ця війна впливає на людей, на міста та будинки, в яких вони живуть. Це справило на мене велике враження. Те саме стосується жахливих історій, якими поділилися зі мною наші судово-медичні експерти про те, що вони бачили і пережили, збираючи докази. Немає слів, щоб описати звірства, з якими вони зіткнулися[3].

  •  

Ми ніколи не відмовимося від нашого прагнення правди, справедливості та відповідальності для родин та близьких жертв рейсу MH17. Ретельне розслідування, проведене Спільною слідчою групою (JIT), відіграє вирішальну роль у цьому переслідуванні. Я глибоко поважаю роботу, яку вони здійснили. За даними Спільної слідчої групи (JIT), є вагомі підстави вважати, що президент путін ухвалив рішення поставити ЗРК «Бук» так званим сепаратистам так званої ДНР. Дуже тривожне відкриття. Коли посла Нідерландів у москві викликали, він ще раз закликав росію визнати свою роль у збитті рейсу MH17 та повністю співпрацювати у встановленні всієї правди[3].

Примітки

[ред.]