Перейти до вмісту

Брейнрот

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:

Брейнрот (англ. brain rot, brainrot), в буквальному перекладі «гниття мозку» — це розмовний термін для опису інтернет-контенту, що має низьку якість або цінність, чи спричиняє негативний психологічний вплив[1]. Термін також стосується надмірного використання цифрових медіа, особливо короткоформатних[2], що може негативно впливати на когнітивні функції, наприклад, призводити до зниження концентрації уваги або порушувати когнітивні навички. Слово 2024 року за Оксфордським словником[3][4].

Цитати

[ред.]
  •  

Ми живемо в час інформаційного перенавантаження, коли люди споживають величезну кількість інформації, часто не маючи часу на її аналіз. Оксфордський словник назвав словом 2024 року brain rot – загнивання мозку. Це можна порівняти з інформаційним переїданням: є важлива і потрібна інформація, а є розважальна, яка не допомагає приймати рішення чи професійно розвиватися. Бездумне її споживання призводить до свого роду «інформаційного ожиріння»[5].

  Лідія Смола

Примітки

[ред.]
  1. Roy, Jessica (13 червня 2024). If You Know What 'Brainrot' Means, You Might Already Have It. The New York Times (амер.). ISSN 0362-4331. Процитовано 26 серпня 2024.
  2. Why teenagers are deliberately seeking brain rot on TikTok | Psyche Ideas (en).
  3. word-of-the-year (en) (2024).
  4. Оксфордський словник назвав «гниття мозку» словом 2024 року. До чого тут соцмережі?
  5. Лідія Смола: «Емоційні заголовки – як отруйні гриби: яскраві, але небезпечні»