Міжнародні санкції щодо Росії (2014—2015)

Матеріал з Вікіцитат

   ЄС
   Інші країни, які ввели санкції

   Росія

Міжнародні санкції щодо Росії, застосовані з 2014 року — політичні та економічні заходи, направлені на припинення агресії Росії проти України. Санкції ввели ЄС, США, Канада, Японія, Норвегія, Швейцарія, Австралія та деякі інші країни.

Цитати[ред.]

  •  

Ми знайдемо спосіб не тільки обнулити нашу фінансову залежність від США, але і вийдемо з цих санкцій з великою вигодою для себе. — Про можливе введення США економічних санкцій відносно російських громадян і підприємств.

 

Мы найдем способ не только обнулить нашу финансовую зависимость от США, но и выйдем из этих санкций с большой выгодой для себя[1].

  Сергій Глазьєв, 4 березня 2014
  •  

Через ембарго з боку Росії багато держав Європи зазнали збитків, однак це ціна, яку доводиться платити за ухвалене політичне рішення, а воно спричинене геополітичною ситуацією. Треба не піддаватися тактиці «поділяй і володарюй», яку нав'язує Росія, та зберігати єдність ЄС.[2]

  — Вірґінія Балтрайтєне, міністр сільського господарства Литви, 26 січня 2015
  •  

Перед Росією стоїть чимало питань. Але не працюймо з Росією в цьому вимірі, а будуймо переконання європейських країн, що кожна країна має право на самостановлення, на суверенний вибір свого майбутнього. Самі українці мусять вибрати, який шлях вони хочуть обрати. Росія повинна відповісти сама собі, чи хоче розв'язувати політичні суперечки, чи порушувати міжнародне право. Це принципове питання сьогодні.[3]

 

Rosja ma przed sobą wiele pytań. Ale my nie zajmujmy się Rosją w tym wymiarze, budujmy przekonanie krajów europejskich, że każdy kraj ma prawo do samostanowienia, do suwerennych decyzji odnośnie swojej przyszłości. Sami Ukraińcy muszą wybrać, jaką drogę chcą wybrać. Rosja musi sobie odpowiedzieć sobie, czy chce rozwiązywać spory polityczne, czy łamać prawo międzynarodowe. To jest zasadnicze pytanie dzisiaj.

  Ґжеґож Схетина, міністр закордонних справ Польщі, 12 лютого 2015
  •  

Росія не проводила й не збирається проводити з ЄС переговори про відміну санкцій. Це проблема, яку створив Євросоюз, хай він її і вирішує. До нас збертались партнери з інститутів ЄС, пропонували обговорити критерії відміни санкцій. Тобто, що Росія мала би зробити, щоб санкції зняли. Ми про таке не торгуємося. […] США прагнуть наростити свою економічну перевагу на теперішньому чутливому для них етапі посткризового відновлення й заповнити створені ніші на російському й іншому ринках. Так, саме ця країна виграє від «гри на санкційному полі»[4]

 

Россия не вела и не намерена вести с ЕС переговоры об отмене санкций. Это проблема, созданная Евросоюзом, пусть он ее и решает. К нам обращались партнеры из институтов ЕС, предлагая обсудить критерии отмены санкций. То есть что Россия должна была бы сделать, чтобы санкции были сняты. Мы в такой торг не вступаем. […] США стремятся нарастить свое экономическое преимущество на нынешнем чувствительном для себя этапе посткризисного восстановления и заполнить образующиеся ниши на российском и других рынках. Да, именно эта страна выигрывает от «игры на санкционном поле».

  — Володимир Чижов, постійний представник Росії при ЄС, 16 лютого 2015
  •  

Ми в російському парламенті одностайно обурені тим, що вчора санкції запроваджені проти наших поважних і шановних колег Йосипа Кобзона та Валерія Рашкіна. Йосипе Давидовичу, Валерію Федоровичу, ми з вами. Якщо вони всі Шарлі, то ми з вами всі Кобзони і ми з вами всі Рашкіни.[5]

 

Мы в российском парламенте единодушно возмущены тем, что вчера санкции введены против наших достойных и уважаемых коллег Иосифа Кобзона и Валерия Рашкина. Иосиф Давыдович, Валерий Федорович, мы с вами. Если они все Шарли, то мы с вами все Кобзоны и мы с вами все Рашкины.

  — В'ячеслав Ніконов, депутат Державної Думи Росії, 17 лютого 2015
  •  

Розмінюватися нема змісту, там [у ЄС] нема артистів рівня Кобзона.[6]

 

Размениваться нет смысла, там нет артистов уровня Кобзона.

  Володимир Мединський про санкції Євросоюзу проти російських артистів, 17 лютого 2015

Примітки[ред.]