Джаред Даймонд

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до: навігація, пошук

Джаред Мейсон Даймонд (англ. Jared Mason Diamond, *10 вересня 1937 р.) — американський еволюційний біолог, фізіолог і біогеограф.

Цитати[ред.]

  • Усі ці факти аж ніяк не применшують заслуг Вата, Едисона, братів Райтів, Морзе та Вітні в поліпшенні пристроїв, завдяки якому ті досягли комерційного успіху. Остаточна форма винаходу, запровадженого в ужиток, могла дещо відрізнятися від варіанту, створеного його визначним винахідником. Але головне питання, яке нас цікавить — чи змінилася би помітно найзагальніша схема світової історії, якби деякі генії-винахідники не народились у конкретний час і в конкретному місці. Відповідь очевидна: ніколи в історії не було такої людини. Всі визначні й знамениті винахідники мали здібних попередників і послідовників і робили свої вдосконалення тоді, коли суспільство мало змогу скористатися їхніми витворами.
(Зброя, мікроби і харч // С. 236)
  • Царі й жерці стародавнього Шумеру воліли, щоб письмом користувалися професійні писарі для запису кількостей овець, які мають бути сплачені в податок, а не маси для складання віршів та організації змов. За словами антрополога Клода Леві-Стросса, головною функцією стародавнього письма було «полегшити поневолення інших людей».
(Зброя, мікроби і харч // С. 227)

Джерело[ред.]

Даймонд, Джаред. Зброя, мікроби і харч: Витоки нерівностей між народами / Переклад з англійської Тараса Цимбала. — К.: Ніка-Центр, 2009. — 488 с.